Umawiał się z 13 latką na seks! Jest już na wolności!

Umawiał się z 13-latką na seks. Jest już na wolności
Dzięki prowokacji tzw. łowcy pedofili zatrzymany został mieszkaniec gminy Wołów. Próbował przez internet umówić się na seks z nastolatką.

Cała Polska od ubiegłego czwartku żyje zatrzymaniem mężczyzny spod Wołowa, który umawiał się na seks z podstawioną przez łowcę pedofilii dorosłą osobę podającą się za 13-latką. Prokuratura Rejonowa w Oleśnicy potwierdziła Kurierowi Gmin, że trafił do policyjnej izby zatrzymań na 48 godzin. Jednak Sąd Rejonowy, wczoraj zdecydował o tym, że może wyjść na wolność. Do aresztu nie trafi “z powodu braku przesłanek popełnienia przestępstwa”.

– Nasze czynności nadal są prowadzone – mówi Arleta Pawłowska, zastępca prokuratora rejonowego w Oleśnicy. – Nie możemy ujawniać szczegółów śledztwa. Sąd opierał się na materiale z prowokacji. Na tej podstawie stwierdził, że było to nieudolne popełnienie przestępstwa.

Mężczyzna został zatrzymany przez policję w ubiegły czwartek dzięki prowokacji znanego wrocławskiego łowcy pedofili, Krzysztofa Dymkowskiego.

Dymkowski na jednym ze swoich portali napisał, że zakładając w internecie konto, podał się za 13-letnią dziewczynkę. Robił to zresztą nie pierwszy raz i kilkakrotnie faktycznie udało mu się razem z policją złapać przestępców na gorącym uczynku. W ubiegłym tygodniu tym sposobem zatrzymano mężczyznę również z Miękini. Zarówno on, jak i zatrzymany spod Wołowa, są już na wolności.

 

Rozmowa z Krzysztofem Dymkowskim, łowcą pedofilii

 

– Jak pan namierzył mieszkańca okolic Wołowa?
Pełna gazeta w telefonie i na komputerze:

Więcej zdjęć i informacji znajdziecie na łamach gazety Kurier Gmin! Oraz na eprasa.pl/news/kurier-gmin