W noc sylwestrową policjanci przeprowadzili 1,5 tys. interwencji

Koniec starego roku i początek nowego przebiegał na dolnośląskich drogach bezpiecznie. Nie odnotowano też żadnych poważnych zdarzeń z użyciem petard oraz fajerwerków. W zaledwie 8 wypadkach drogowych, do których doszło od 31 grudnia do południa 1 stycznia nowego roku, nikt nie zginął.

W całym tym okresie nad bezpieczeństwem mieszkańców i osób przebywających w naszym regionie czuwali dolnośląscy policjanci.
Nad bezpieczeństwem mieszkańców Dolnego Śląska oraz innych osób, którzy przywitali 2021 rok w naszym regionie, czuwali dolnośląscy policjanci. W działaniach udział wzięli funkcjonariusze pionu prewencji, ruchu drogowego oraz służb operacyjnych.
By było bezpiecznie, od 31 grudnia do południa 1 stycznia nowego roku, funkcjonariusze przeprowadzili łącznie ponad 1,5 tys. różnego rodzaju interwencji. Nie odnotowano także żadnych wypadków z użyciem petard i fajerwerków. Funkcjonariusze podczas służby ujawnili i zatrzymali łącznie 31 osób poszukiwanych.

Intensywną służbę pełnili także policjanci ruchu drogowego, którzy czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. W ciągu omawianego okresu odnotowano zaledwie 8 wypadków. W zaistniałych zdarzeniach drogowych nikt nie zginął. Rannych zostało 11 osób.

Podczas służby na drogach funkcjonariusze ujawnili i wyeliminowali z ruchu łącznie 35 osób, które mimo wielokrotnych apeli zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po wcześniejszym spożywaniu alkoholu.