Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w niedzielę

W niedzielę, 12 stycznia 2020 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 28 w całej Polsce i nie tylko. Jak do imprezy przygotowały się lokalne miejscowości?

W tym roku wolontariusze Orkiestry zbierają na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji, szczególnie w takich dziedzinach jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia – mowa oczywiście o  medycynie dziecięcej.

Takie specjalistyczne urządzenia medyczne są bardzo kosztowne i stanowią wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej lub zakładów diagnostyki obrazowej. Organizatorzy WOŚP-u mają nadzieję, że za zebrane pieniądze będzie można kupić i wyposażyć placówki  medyczne w lampy operacyjne, stoły operacyjne, diatermie, aparaty do znieczulenia, sprzęt monitorujący, urządzenia teletransmisyjne, aparaty RTG z ramieniem C, zestawy endoskopowe. Cel Finału obejmie również zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej w inkubatory, monitory, strzykawki automatyczne i objętościowe. Sale operacyjne i pooperacyjne zostaną doposażone w ultrasonografy i echokardiografy.

W Brzegu Dolnym

Brzeg Dolny nie zabraknie sztampowych już punktów: występów sekcji instrumentalno – wokalnej DOK, pokazów tanecznych zespołu Rytmy Planety czy Studia Balans. Będziemy mogli posłuchać także Wiktorii Kresy z zespołem i zespołu Minęło. Pokazem taneczny przedstawią nam Państwo Renata i Janusz Mazurowie, a dla fanów sportu pokaz teakwondo przedstawi Dolnobrzeski Klub Avasatare. Między występami odbędą się licytacje. Ponadto będzie stoisko Koła Gospodyń Wiejskich “Jodłóweczki”, zamek dmuchany, sklepik z gadżetami i loteria.

W Wińsku

Na tegorocznym finale WOŚP-u w Wińsku zobaczymy pokaz tańca z flagami oraz tańca ognia grupy IKAR, występ grupy artystycznej Iskierki i zespołu Catharzis. Na koniec tradycyjnie – światełko do nieba. Impreza odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury. Dodatkową atrakcją będzie mini sklepik Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W Wołowie

Zaplanowano na ten dzień: pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu OSP Krzydlina Mała, występ przedszkolaków z Chatki Puchatka, pokazy Klubu Karate Kyokushinkai, występy: Klubu Bokserskiego “Champion”, Zuzanny Chlebowskiej, Akademii Tańca i Ruchu DK oraz Studia Balans. Poza tym będzie można licytować liczne przedmioty na aukcjach. A na zakończenie wołowskiego WOŚP-u zobaczymy światełko do nieba. Dodatkowo będzie można odwiedzić sklepik i  kawiarenkę a ponadto stanowiska: Fundacji DKMS, Nadleśnictwa Wołów oraz OSP Krzylina Wielka. Dla najmłodszych będzie też wiele atrakcji w postaci dmuchańców, animacji, zaplatania warkoczyków czy malowania twarzy.

W Lubiążu

W niedzielę w Lubiążu również zagra WOŚP. Impreza odbędzie się w Domu Kultury w Lubiążu i wystartuje o godz. 16.45. W programie znalazły się takie atrakcje jak: występ dzieci z przedszkola, prezentacja sekcji gitary, pianina oraz wokalnej działających przy DK, pokaz tańca Studio Balans, występ chóru Zespołu Szkół Publicznych oraz licytacje. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Gospel Rock i przyjaciele. Na koniec, oczywiście będzie też światełko do nieba.

Na ulicach  naszych miejscowości będziemy mogli spotkać też wolontariuszy z puszkami.