Wołowska policja dołożyła cegiełkę do akcji pomocy Kasi Ryszce

Kasia Ryszka to pogodna 28-letnia mieszkanka Brzegu Dolnego, która toczy walkę z nowotworem złośliwym mózgu. Do akcji włączyła się także policja. 

W walce wspierają Kasię mieszkańcy Brzegu Dolnego, którzy zainicjowali licytację, z której fundusze przekazane zostaną na leczenie immunoterapią. Komendant Powiatowy Policji w Wołowie oraz Komendant Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym nie pozostali obojętni i chętnie włączyli się do akcji. Przekazali na licytację wyjątkowe przedmioty. Dzięki ich sprzedaży wołowska jednostka mogła dołożyć swoją cegiełkę do walki Kasi z nowotworem.

 – Chęć niesienia pomocy, towarzysząca policjantom w codziennej służbie sprawiła, że Komendant Powiatowy Policji w Wołowie oraz Komendant Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym włączyli się w licytację zorganizowaną na rzecz walki z nowotworem złośliwym mózgu 28-letniej mieszkanki Brzegu Dolnego – Kasi Ryszki – relacjonuje Marzena Pawlik z wołowskiej policji. 

Kierownictwo wołowskiej komendy na licytację przekazało naszywkę Komendy Powiatowej Policji w Wołowie oraz pamiątkowy medal z organizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Wołowie w dniu 22 lipca 2018 roku biegu sztafetowego pracowników i funkcjonariuszy wołowskiej Jednostki Policji. Bieg zorganizowano na dystansie ponad 55 km, a uczestnicy biegnąc z Wołowa pod Panoramę Racławicką we Wrocławiu uczcili 100 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Kilka osób zacięcie licytowało przedmioty. Ostatecznie zwycięzcą został Piotr Gajewski – szef Harcerskiej Organizacji Wychowawczo-Patriotycznej „Cichociemni” z Brzegu Dolnego. Odbierając wylicytowane przedmioty z rąk Komendanta oznajmił, że dołączą one do innych pamiątkowych okazów wyeksponowanych w specjalnej gablocie w siedzibie organizacji.

Wpłata z licytacji zasiliła już konto zbiórki.