Wołowska policja ostrzega przed oszustami

Wołowska policja, w związku z odnotowanymi zdarzeniami przypomina, o zachowaniu ostrożności i przestrzega przed wpuszczaniem do swoich mieszkań obcych osób.

Komenda Powiatowa Policji w Wołowie mając na uwadze zdarzenie do jakiego doszło na terenie powiatu wołowskiego, przypomina o zachowaniu ostrożności przy wpuszczaniu do naszych mieszkań obcych osób. Przestępcy na swoje ofiary najczęściej wybierają osoby starsze lub samotne. Sprawcy posiadają świadomość, że takie osoby są bardziej ufne i łatwiej jest nimi manipulować. Należy zwrócić uwagę na każdą osobę, która używając różnych pretekstów usiłuje dostać się do mieszkania a następnie wykorzystując naszą nieuwagę dokonać kradzieży pieniędzy, biżuterii czy innych wartościowych przedmiotów.

Zanim otworzysz drzwi:

  • Spójrz przez wizjer w drzwiach lub przez okno i sprawdź, kto to.
  • Jeśli nie znasz odwiedzającego – spytaj o cel jego wizyty, zapnij łańcuch zabezpieczający, (jeśli zdecydujesz się na otwarcie drzwi) oraz poproś o pokazanie dowodu tożsamości lub legitymacji służbowej. Uczciwej osoby nie zrazi twoja ostrożność i nieufność. Dokumenty sprawdzaj uważnie.
  • Jeżeli gość staje się natarczywy, zadzwoń na policję lub zaalarmuj otoczenie. Postaraj się zapamiętać jak najwięcej szczegółów np. wygląd nieznajomego, numery i markę samochodu, którym ewentualnie przyjechał.

WAŻNE!!!
Nawet, jeśli jesteś w domu zamykaj drzwi na klucz – złodzieje, mimo obecności domowników, wchodzą do mieszkań i kradną z przedpokojów pozostawione tam torebki, portfele, klucze itp. rzeczy. Jeśli masz obawy skontaktuj się z osobą najbliższą lub jednostką Policji pod numerem alarmowym 112.