Wspólne działania policjantów i strażników leśnych

Dzielnicowi KPP Wołów wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia przeprowadzili działania skierowane na ujawnianie kradzieży choinek z terenów leśnych naszego powiatu. Były to kolejne wspólne działania w ramach zawiązanej między funkcjonariuszami współpracy.

W miniony weekend wołowscy policjanci prowadzili działania wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej Nadleśnictwa Wołów. Działania te są cykliczne, najczęściej prowadzone przez dzielnicowych rejonów wiejskich. Celem działań było ujawnianie sprawców kradzieży choinek, zatrzymywanie i eliminowanie osób łamiących obowiązujące przepisy na terenie leśnym, dokonują szkód w przyrodzie czy płoszą zwierzynę.

W ramach przeprowadzonych działań policjanci ujawnili sprawców wykroczeń, którzy zostali ukarani mandatami karnymi. Z uwagi na nieuprawniony wjazd pojazdami silnikowym na tereny chronione oraz niszczenie zasobów przyrodniczych takim kierowcom grozić może mandat karny w wysokości od 500 do 1000 złotych.

Działania policjantów Komendy Powiatowej Policji w Wołowie wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej w ramach zawiązanej współpracy prowadzone są cyklicznie, zaplanowane zostały także na rok 2021.