Wzięli towar z półek i wyszli

Towary, które próbowali ukraść złodzieje

Artykuł opublikowany w Kurierze Gmin z 30 kwietnia 2020 r. Kup całe wydanie tutaj -> Kurier Gmin – wydanie z 30 kwietnia 2020 r [PDF]

Skarpetki, drogi alkohol, krem czy czekoladki – to tylko kilka rzeczy, które ukradli złodzieje z wołowskiego sklepu. Złapali ich nasi policjanci.

27 kwietnia, w godzinach wieczornych dyżurny wołowskiej Policji otrzymał informację o kradzieży sklepowej. Skierowano na miejsce funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego. Udało im się zatrzymać nieopodal sklepu mercedesa, którym podróżowało dwóch mężczyzn. 19-letni i 31-letni mieszkańcy powiatu oleśnickiego. Zatrzymani przewozili w pojeździe artykuły za łączną kwotę niemal 1200 złotych.

– Jak się okazało mężczyźni przyjechali na teren powiatu wołowskiego i udali się na zakupy do jednego z wołowskich marketów, w sklepie zaopatrzyli się w torby zakupowe, do których zapakowali artykuły. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że mężczyźni nie zamierzali zapłacić za torby zakupowe, ani towar w nich się znajdujący. Oddalili się ze sklepu – mówi sierż. szt. Marzena Pawlik z Komendy Powiatowej Policji w Wołowie.

Odzyskany towar pochodzący z kradzieży zwrócono do sklepu. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty dokonania kradzieży. Za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem.