Zaczynał od “PKS Wołów” – Wywiad z Marcinem Dudkiem

Zaczynał od “PKS Wołów”
Rozmowa z Marcinem Dudkiem, zwycięzcą w Plebiscycie Kuriera Gmin na Najpopularniejszego Trenera Powiatu Wołowskiego.

Marcin Dudek, trener klubu sportowego “Herosi”, swoimi działaniami sprawił, że piłkarska ekipa ze Starego Wołowa stała się rozpoznawalną marką w powiatowej skali.

– Gratulujemy zwycięstwa w Plebiscycie Kuriera Gmin na Najpopularniejszego Trenera Powiatu Wołowskiego. Od kiedy trenuje pan piłkę nożną?

– Swoją przygodę z piłką zacząłem w wieku ośmiu lat. Klub nazywał się wówczas “PKS Wołów”, a moim pierwszym trenerem był już nieżyjący Ryszard Janecki. Następnie po skończeniu szkoły podstawowej trafiłem do Zagłębia Lubin, gdzie grałem w drużynach juniorskich. Niestety po kilku sezonach kontuzje wyeliminowały mnie z profesjonalnej piłki. Po jakimś czasie zacząłem grać w “Herosach Stary Wołów”, a od 2015 roku zostałem prezesem i trenerem tego klubu.

– Jakich cech szuka pan w swoich piłkarzach?

– Przede wszystkim myślenia i podejmowania odpowiednich decyzji w warunkach meczowych. Kiedy zawodnik jest pod presją i w krótkim czasie musi wiedzieć jak się zachować i co zrobić z piłką.

– Dlaczego warto uprawiać piłkę nożną? Jakie korzyści płyną z uprawiania tego sportu? 

– Jest to piękny sport, który na całym świecie cieszy się wielką popularnością. Warto uprawiać jakąkolwiek dyscyplinę sportu, ponieważ sport kształtuje nasz charakter, siłę fizyczną, pozwala na zawieranie nowych znajomości, zapobiega popadaniu w różnego rodzaju nałogi.

– Jakie jest pana największe osiągnięcie?

Więcej informacji znajdziecie na łamach gazety Kurier Gmin! Oraz na eprasa.pl