ZUS nie wyprowadza się z Wołowa

Placówka ZUS pozostaje w tym samym miejscu pomimo tego, że Zakład ogłosił, że chce sprzedać budynek.

– Ten budynek jest dla nas po prostu za duży. Jest w nim do zagospodarowania ponad 900 m kwadratowych a my potrzebujemy około 160 metrów dla pięciu osób, które pracują na rzecz naszych klientów – wyjaśnia Iwona Kowalska-Matis Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. – W ogłoszeniu o sprzedaży jest sformułowanie “z najmem zwrotnym”, które oznacza, że po sprzedaży budynku nadal wynajmujemy od nowego właściciela parter – uspokaja rzeczniczka.

Nowy nabywca ma więc zapewnionego solidnego klienta, który wynajmuje cały parter budynku na rynkowych zasadach. Parter budynku to prawie 215 metrów kwadratowych a więc to i tak za dużo jak na potrzeby ZUS, dlatego Zakład szuka także możliwości wynajęcia powierzchni w innym miejscu Wołowa bliżej centrum miasta lub dworca.

– Nasza obecna lokalizacja nie jest najwygodniejsza, budynek jest prawie dwa kilometry od centrum. Z pewnością lepiej byłoby gdyby tak potrzebna instytucja jak ZUS była bliżej centrum a tym samym bliżej klientów – mówi Iwona Kowalska-Matis.

Zakład zwrócił się z prośbą do władz Wołowa o wskazanie możliwości wynajmu dla Biura Terenowego ZUS pomieszczeń, w okolicach centrum miasta, ale nie uzyskał pozytywnej odpowiedzi. Jak zapewnia rzeczniczka, po sprzedaży budynku ZUS w Wołowie zostaje i co najważniejsze dla klientów – nic się w pracy Biura Terenowego nie zmieni.