Czy to koniec spółki medycznej?

fot. Powiat wołowski

Kiedy starosta z burmistrzem Brzegu Dolnego i prezesem PCM pojechali sami do Wrocławia do NFZ rozmawiać o służbie zdrowia, radni Wołowa podjęli stanowisko o przejęciu spółki lub wyjścia z niej. To efekt kłótni i nierównego traktowania wspólników.

Co dalej ze służbą zdrowia w powiecie wołowskim? Wołów ma swój plan na zabezpieczenie leczenia mieszkańców. A co z Brzegiem Dolnym? O tym już za tydzień w Kurierze Gmin.

🔵Radni Rady Miejskiej w Wołowie podjęli na dzisiejszej sesji istotne stanowisko dotyczące funkcjonowania służby zdrowia w Gminie Wołów i udziału Gminy Wołów w spółce Powiatowe Centrum Medyczne.🔵Większość radnych stanęła na stanowisku, że Gmina Wołów nie może jedynie finansować pogłębiającej się straty spółki PCM bez realnego wpływu na funkcjonowanie służby zdrowia.🔵 Ponadto radni uznali, że obecna działalność spółki godzi w interesy mieszkańców naszej gminy.🔵Radni tym samym wnieśli bym w imieniu Gminy Wołów skierował wniosek do Gminy Brzeg Dolny o odkupienie ich udziałów w spółce PCM. W przypadku odmowy ze strony gminy Brzeg Dolny gmina Wołów planuje zbyć swoje udziały. 🔵 Podkreślam raz jeszcze: jesteśmy przygotowani jako samorząd na samodzielne prowadzenie służby zdrowia na naszym terenie.

Opublikowany przez Darka Chmurę Czwartek, 4 czerwca 2020