Gdy taniec staje się pasją

Damian Kluka z Akademii Tańca i Ruchu DK swoją taneczną pasję rozwija od 2006 roku. Pierwsze kroki postawił w Hip Hopie i Poppingu. Po drodze wzbogacał swoje umiejętności w Breakingu (Breakdance) i do dziś pozostał wierny temu stylowi. Początkowo kształcił się we wrocławskich szkołach tanecznych, a z czasem stał się regularnym uczestnikiem wielu warsztatów organizowanych w Polsce i za granicą. Kształcił się u samych pionierów Street Dance`u. Jest certyfikowanym instruktorem tańca i właścicielem Akademii Tańca i Ruchu DK. Od 4 lat dzięki swoje pasji do sportu jest również certyfikowanym trenerem TRX. Nigdy się nie zatrzymuje i zawsze ma dużo pozytywnej energii.

– Jak zaczęła się Twoja pasja? 

– Od dziecka kochałem sport. Moim ulubionym była piłka nożna, w którą grałem całymi dniami. Po maturze wyjechałem na studia do Wrocławia, gdzie koleżanka zaproponowała mi, abyśmy się wspólnie zapisali na zajęcia taneczne Hip Hop. Zawsze lubiłem tańczyć, więc bez wahania odpowiedziałem jej “ok, czemu nie? Warto spróbować” . Od tego momentu zaczęła się moja przygoda z tańcem, która przerodziła się szybko w pasję i trwa do dziś.

– Gdzie szkoliłeś swoje taneczne umiejętności? 

– Początkowo kształciłem się we wrocławskich szkołach tanecznych, a z czasem stałem się regularnym uczestnikiem wielu warsztatów organizowanych w Polsce i za granicą. Kształciłem się u samych pionierów Street Dance`u, takich jak Henry Link z legendarnej ekipy Elite Force czy Mr. Wiggles i Ken Swift z Rock Steady Crew, a także przedstawicieli młodego pokolenia jak Bboy Hong 10, Batalla, Kapela, Junior Boogie, Alex(The Cage) Kari, Batman i Meks z DPS Kollektiv oraz wielu innych. Tu muszę jeszcze dodać, że bardzo dużo czasu spędzałem i spędzam na sali sam, szlifując dokładność kroków i ruchów tanecznych. Staram się nie stać w miejscu, tylko rozwijać się każdego dnia.

– Kiedy przyszła myśl o tym, aby stworzyć Akademię?

– Akademia istnieje dopiero od niecałych 2 lat, ale pomysł o stworzeniu Akademii pojawił się 5 lat temu. Na początku bałem się ryzyka, ale z czasem stwierdziłem, że jak nie teraz to nigdy tego nie zrobię.

 – Oprócz nauki tańca zapewniasz treningi fitness?

– Od 4 lat dzięki swojej pasji do sportu jestem również certyfikowanym trenerem TRX, więc prowadzę również zajęcia fitness TRX, czyli podwieszone do sufitu, drzwi lub specjalnej bramki pasy, które umożliwiają wykonywanie ćwiczeń z obciążeniem jedynie własnego ciała. Zajęcia TRX prowadzę w grupie oraz indywidualnie w dwóch zaprzyjaźnionych klubach DS Team oraz FitStyle. 

– Jakie rodzaje tańca są w ofercie Akademii? 

– W ofercie Akademii Tańca i Ruchu DK są zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży z Hip Hopu oraz Breakdance`a. Dla dorosłych prowadzę treningi indywidualne i grupowe na taśmach TRX.

– Czy oprócz szeroko rozumianej aktywności fizycznej masz inne pasje?– Oprócz tańca moją druga pasją jest dalej piłka nożna. Kiedy mam okazję gram z synem lub przyjaciółmi. Oglądam mecze oraz programy sportowe, na bieżąco śledzę wiadomość i ciekawostki z piłkarskiego świata.

– Dziękuję za rozmowę.

– Dziękuję i zapraszam wszystkich na zajęcia do Akademii.