Jak silne firmy radzą sobie na rynku?

Chcesz opowiedzieć jak twoja firma radzi sobie w kryzysie? Zapraszamy na łamy Kuriera Gmin.

Na pytania Kuriera Gmin odpowiada Anna Sternik-Dudka, Kierownik ds. Personalnych Stepan Polska Sp. z o.o.

 W jaki sposób państwa firma radzi sobie z obecną sytuacją na rynku w czasie koronawirusa?

– Firma Stepan Polska Sp. z o.o. jest częścią amerykańskiej firmy Stepan Company – światowego producenta specjalistycznych środków chemicznych stosowanych w produktach konsumpcyjnych i przemysłowych, w szczególności specjalizującego się w produkcji surfaktantów i polioli poliestrowych. Nasza firma działa bardzo stabilnie, pomimo obecnej sytuacji rynkowej.

– Czy straciliście klientów, musieliście coś zmieniać w waszej działalności?

– Stepan Polska działa bez zmian. Pracujemy i obsługujemy naszych klientów zgodnie z planem. Mamy pełen portfel zamówień i pracujemy na 100 % możliwości produkcyjnych.

 – Jak pracują pracownicy? Zmieniliście im system pracy?

– Bezpieczeństwo naszych pracowników jest jedną z kluczowych wartości w firmie Stepan.

Z tego powodu we wszystkich fabrykach na świecie już w marcu 2020 zostały wprowadzone szczegółowe procedury postępowania w celu zminimalizowania ryzyka zakażenia naszych pracowników. Między innymi wprowadziliśmy specjalne obostrzenia i ograniczyliśmy do niezbędnego minimum wejście osób z zewnątrz na teren zakładu; nasi pracownicy, którzy wykonują pracę w zakładzie ze względu na technologię produkcji, mają zapewnione środki do odkażania, rękawiczki, maseczki, codzienne pomiary temperatury ciała oraz bezpłatne posiłki;  pracownicy nie związani bezpośrednio z produkcją, wykonują pracę z domu, do czego jesteśmy dobrze przygotowani, jeśli chodzi o narzędzia IT.

Kierownictwo zakładu odbywa codzienne spotkania on-line w związku z koronawirusem, wymieniamy informacje i na bieżąco reagujemy aby organizacja pracy była możliwie bezpieczna.

– Przed epidemią, państwa firma szukała pracowników, czy w przyszłości planujecie nadal zwiększać zatrudnienie?

– W Stepan Polska epidemia nie ma wpływu na stabilność i warunki zatrudnienia naszych pracowników.  Przeprowadziliśmy proces corocznej podwyżki wynagrodzeń, nasi pracownicy otrzymali coroczne nagrody za wyniki firmy, nie ograniczamy żadnego z benefitów finansowanych przez Pracodawcę, takich jak prywatna opieka medyczna czy też dodatkowe ubezpieczenie na życie.  Prowadzimy rekrutacje do działów Badań i Rozwoju oraz Produkcji.