Jesteśmy z naszymi koleżankami i kolegami uwięzionymi na Białorusi!

W środę 8 września na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Solidarności Dziennikarzy.

Białoruscy dziennikarze, którzy odmówili łaski reżimu i wychwalania dyktatora, ściągnęli na siebie mnóstwo ognia. 477 dziennikarzy zostało aresztowanych w ciągu ostatnich 12 miesięcy, 62 z nich było torturowanych, 97 trafiło do więzienia, cel i aresztów śledczych, a 29 dziennikarzy jest dziś przetrzymywanych za kratami. Po represjach że strony reżimu nie istnieją obecnie żadne demokratyczne środki masowego przekazu na Białorusi.

W środę 8 września, w Międzynarodowy Dzień Solidarności Dziennikarzy, białoruskie społeczności imigrantów w wielu krajach organizują wspólne imprezy na centralnych placach i ulicach europejskich miast, aby wyrazić szacunek i solidarność z dziennikarzami oraz podkreślić ich wkład w białoruski rozwój rewolucji. Solidarnie wyjdzie w tym dniu na ulice Białystok, Warszawa, Wrocław, Wilno, Kijów, Praga!!!!

Białorusini Dolnego Śląska zapraszają mieszkańców Wrocławia i dziennikarzy do aktywnego udziału w tej akcji w środę 8 września o 19:00 pod Pręgierzem w wrocławskim Rynku. Zachęcamy nie tylko do rejestracji wydarzenia, ale także wyjścia do mikrofonu i otwartego wsparcia swoich białoruskich kolegów! Tylko razem, solidarnie, pokonamy zło i niesprawiedliwość!