Kiedy odmrażanie gospodarki?

W piątek premier Mateusz Morawiecki ogłosi etapy znoszenia poszczególnych obostrzeń gospodarczych – dowiedział się portal polsatnews.pl. Plan ma być rozpisany do połowy stycznia.

Plan łagodzenia lockdownu ma być rozpisany od 30 listopada do połowy stycznia. – Ramy czasowe pozwolą rządowi uniknąć błędów, które popełnił w ostatnich tygodniach. Chodzi o ogłaszane restrykcje na kilkanaście minut przed ich wejściem w życie, np. zamknięcie cmentarzy tuż przed dniem Wszystkich Świętych czy zakaz działalności sklepów meblowych – informuje portal Money.pl

– Jego realizacja będzie zależna od przyszłej liczby zachorowań i wydolności służby zdrowia – podkreśla w rozmowie z polsatnews.pl jeden z członków rządu.

Już po 29 listopada przywrócone mają zostać sklepy meblowe. Następnie harmonogram znoszenia restrykcji przewiduje przywrócenie m.in. restauracji oraz siłowni. Polsatnews.pl podaje, że wciąż rząd nie podjął decyzji co do edukacji. Według portalu coraz więcej wskazuje, że po 29 listopada uczniowie nadal pozostaną w domach, a edukacja będzie odbywać się w trybie zdalnym.

/źródło: money.pl/