Miss Polonia znów zawita na Dolny Śląsk!

Najstarszy w Polsce konkurs piękności, obchodzący w tym roku jubileusz 90- lecia istnienia, znów zawita, po 4 latach przerwy na Dolny Śląsk. Dziewczyny z powiatu wołowskiego mogą zgłaszać w nim już swój udział.

Niebawem ruszą pierwsze castingi do konkursu Miss Polonia Województwa Dolnośląskiego 2019. Finał konkursu planowany jest na przełomie maja i czerwca. Miss Polonia to jeden z najstarszych konkursów piękności na świecie, którego obecny kształt i misja zostały oparte na ponad 90-letniej tradycji organizacji wyborów najpiękniejszej Polki. W ciągu 90 lat istnienia konkursu tytuł i koronę Miss Polonia nosiło aż 40 Polek. Korona jest trofeum przechodnim, natomiast tytuł przyznawany jest dożywotnio. Laureatki reprezentują nasz kraj w najważniejszych międzynarodowych konkursach piękności na świecie: Miss World, Miss Universe i Miss Grand International. Dla wielu z nich jest to początek wspaniałej kariery, czego przykładem są: Aneta Kręglicka, Ewa Wachowicz, Rozalia Mancewicz, Marcelina Zawadzka, Paulina Krupińska, Izabella Krzan, Agata Biernat i wiele innych.

Zwyciężczyni konkursu Miss Polonia Dolnego Śląska w 2009 roku – Maria Nowakowska wygrała ogólnopolski finał Miss Polonia. Ostatnia edycja Miss Polonia Województwa Dolnośląskiego organizowana była w 2014 roku. Po 4 latach konkurs wraca w nowej odsłonie, aranżacji oraz z nowym organizatorem. Konkurs organizowany jest przez agencję FL Group z Wrocławia, a koordynatorem został Paweł Zabilski i Marcin Chabier. – Bardzo cieszymy się, że plebiscyt po 4 latach nieobecności wróci na Dolny Śląsk. Już teraz planujemy mnóstwo kampanii społecznych na terenie całego województwa. Chcemy, aby marka Miss Polonia w naszym województwie na stałe wpisała się w poczet organizowanych tu wydarzeń – mówi Paweł Zabilski. Organizatorzy planują zorganizować castingi w największych miastach województwa m.in. Legnicy, Lubinie, Bolesławcu, Jeleniej Górze, Wałbrzychu czy Kłodzku. Kandydatki będą mogły się również zgłosić w formie internetowej poprzez formularz na stronie http://misspoloniadolnegoslaska.com.pl/ lub poprzez oficjalne konto na facebooku: https://www.facebook.com/MissPoloniaWojewodztwaDolnoslaskiego/.