Nauczyciele strajkują. Co robią uczniowie?

Od rana trwa ogólnopolski strajk nauczycieli. Również w naszym powiecie strajkuje kilka placówek oświatowych. Powodem strajku nauczycieli są złe warunki pracy i zbyt niskie płace. Warto zaznaczyć, że podczas strajku niektóre dzieci normalnie uczęszczające do szkoły czy przedszkola muszą zostać w domu. Opiekę mają zapewnić rodzice. Na szczęście przygotowano kilka zajęć zastępczych, a w szkołach pojawili się niestrajkujący nauczyciele i zapewniają opiekę tym, którzy do szkoły jednak poszli.

Brzeg Dolny i Wołów wyszły na przeciw potrzebom rodziców i przedstawiły propozycję dla dzieci i młodzieży na najbliższy czas. W Brzegu Dolnym wszelkie zajęcia są bezpłatne.
Wołowski Ośrodek Kultury od 08 kwietnia zorganizował “Całodniowe Zajęcia”adresowane do dzieci w wieku +6 oraz młodzieży, w godzinach od 8:00 do 14:00. W programie jest m.in. projekcja filmu animowanego, warsztaty upcyckligu oraz zajęcia na świeżym powietrzu. Koszt opieki podczas jednego dnia to 20 zł/os. Zapisy przyjmowane są pod nr. 71/389 26 43. W gminie Wińsko nie było potrzeby zorganizowania dodatkowych zajęć. Gdyż ilość niestrajkujących nauczycieli jest wystarczająca, i zapewniają oni opiekę dzieciom.

Jakie są Wasze odczucia po pierwszym dniu strajku? Co robili uczniowie, a co nauczyciele?