Od dzisiaj obowiązują godziny dla seniorów. Ważne informacje

Od dzisiaj w sklepach spożywczych, ale także w aptekach, na poczcie i drogeriach obowiązują godziny dla seniorów. Będą trwały między 10 a 12 od poniedziałku do piątku. W tym czasie w tych placówkach zakupy mogą zrobić jedynie klienci po 60. roku życia.

–Ochrona seniorów to sprawa najważniejsza – mówi premier Mateusz Morawiecki, a nowe rozporządzenie premiera będzie obowiązywało do odwołania.. 

Jak wynika z rządowego rozporządzenia godziny dla seniorów dotyczą obiektów handlowych i usługowych, których przeważająca działalność polega na sprzedaży: żywności, produktów kosmetycznych, artykułów toaletowych, środków czystości, produktów leczniczych, wyrobów medycznych i środków spożywczych specjalnego przeznaczenia, a także obiektów świadczących usługi pocztowe.

Oznacza to, że godziny dla seniorów obowiązują – od poniedziałku do piątku – w sklepach spożywczych, drogeriach, aptekach, w supermarketach i sklepikach osiedlowych oraz na poczcie. Nie obowiązują natomiast np. w sklepach odzieżowych, RTV i AGD, meblowych i budowlanych.