Ponad 800 kierowców jechało za szybko, a 30 straciło prawo jazdy

Policyjne działania prowadzone na drogach województwa dolnośląskiego pokazują, że wielu kierowców przekracza dozwoloną prędkość. Niestety kolejna akcja pod kryptonimem „Prędkość”, którą w miniony weekend przeprowadzili dolnośląscy policjanci, pokazała, że ponad 60% z blisko 1,3 tys. skontrolowanych kierowców jechała znacznie za szybko. Co więcej, aż 30 osób straciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. 

Głównym celem prowadzonych w miniony weekend przez dolnośląskich policjantów działań, było zapobieganie wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Akcja pod kryptonimem „Prędkość” realizowana na drogach Dolnego Śląska miała także za zadanie wyrobienie wśród ujawnionych sprawców wykroczeń przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna i to nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu.

Funkcjonariusze prowadzili działania w miejscach, gdzie występuje najwięcej zagrożeń związanych z nierespektowaniem przez kierujących obowiązujących przepisów ruchu drogowego. W trakcie akcji policjanci wykorzystywali m.in. wideorejestratory, laserowe mierniki prędkości i urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie.

Mundurowi skontrolowali łącznie blisko 1,3 tys. pojazdów, z czego niestety ponad 60% w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości. 22 kierowców straciło prawo jazdy za rażące naruszenie obowiązujących limitów prędkości w terenie zabudowanym.

Jedną z niechlubnych rekordzistek była 33-letnia mieszkanka Milicza, która w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechała 133 km/h, czyli aż 83 km/h za szybko. W związku z tym policjanci ukarali kierującą mandatem karnym, a na jej konto trafiło 10 pkt. Funkcjonariusze zatrzymali kobiecie prawo jazdy, które niezwłocznie przesłane zostanie do milickiego starosty celem wydania decyzji o jego zatrzymaniu na okres trzech miesięcy.

Warto również podkreślić fakt, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą ich sprawcy, ponieważ w wielu przypadkach przez ich lekkomyślność cierpią inni uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego też, policjanci będą dyscyplinować kierowców, którzy jadąc z nadmierną prędkością, mogą doprowadzić do czyjejś tragedii.

/źródło: KWP Wrocław/