“Przygotujmy najlepszych na najgorsze” czyli Tactical Prison Rescue 2019

Konferencja naukowa, zawody i warsztaty dla funkcjonariuszy służb, m.in. dla Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej, CBŚP, CBA, SOP i żołnierzy Akademii Wojsk Lądowych, czekają powiat wołowski.

Pod koniec maja na terenie powiatu wołowskiego odbędzie się Konferencja Naukowa oraz Zawody i Warsztaty Ratownictwa Taktycznego pn. “Tactical Prison Rescue 2019”.  Na imprezę zostały zaproszone zespoły funkcjonariuszy różnych służb, które podejmują czynności wobec najbardziej niebezpiecznych i agresywnych osób. Do powiatu zaproszono: funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji we Wrocławiu, Grupy Realizacyjnej z wrocławskiej komendy miejskiej, Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej, wydziałów zabezpieczeń specjalnych Służby Granicznej, CBŚP, CBA, SOP, żołnierzy Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Żandarmerii Wojskowej i jednostki wojskowej Wojsk Specjalnych AGAT.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Głównym organizatorem jest Wyższa Szkoła Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie. Ćwiczenia są obecnie stałym punktem w kalendarzu jednostek i formacji specjalnych resortów mundurowych w Polsce. Jedno z haseł towarzyszących organizatorom ćwiczeń brzmi “przygotowujemy najlepszych na najgorsze”. Obejmują one głównie współdziałanie grup interwencyjnych z jednostkami ratownictwa medycznego.

Poza tym 22 maja 2019 roku będzie można zobaczyć od godz. 8.00 stanowiska promocyjne firm militarnych. O godz. 10.00 odbędzie się uroczyste otwarcie TPR 2019, a piętnaście minut po rozpoczęciu zaprezentują się grupy szturmowe. Impreza odbędzie się na wołowskim rynku. Mieszkańcy proszeni są o nieparkowanie aut w tym rejonie. Wjazd na rynek będzie zabroniony od 7.00 do 12.00 tego dnia.