Seria pożarów w naszym powiecie. Wideo i zdjęcia z Godzięcina

W ostatnim czasie doszło do kilku pożarów na terenie naszego powiatu. Jeden okazał się szczególnie niebezpieczny.

Seria pożarów rozpoczęła się 27 października w Wołowie na ul. Komuny Paryskiej. – Był to mały pożar – mówi Paweł Gibek z PSP w Wołowie. Doszło bowiem do ukrytego pożaru w budynku wielorodzinnym. Strażacy po przyjeździe na miejsce wyczuli zapach dymu. Udało się go zlokalizować. – Nadpaliła się płyta OSB. Przy użyciu hydronetki ugasiliśmy ten pożar – mówi Paweł Gibek z PSP w Wołowie. Jednostki straży pożarnej zadysponowano o godz. 16.36. Akcja trwała do 18.13. W działaniach brały udział 3 jednostki PSP z Wołowa.

Kolejna akcja pożarnicza miała miejsce 28 października w Wyszęcicach. Zapalił się tam budynek jednorodzinny. Strażacy z PSP w Wołowie otrzymali zgłoszenie do tego pożaru o godz. 16.21. Po przyjeździe na miejsce zobaczyli kłęby dymu, które wydobywały się z okien i drzwi. Niezwłocznie przystąpili do działań. – W piwnicy tego budynku zapalił się opał, czyli drewno, które było tam składowane – mówi Paweł Gibek z PSP w Wołowie. Przy użyciu dwóch prądów wody pożar ugaszono. Akcja pożarnicza trwała do 20.30. W działaniach brały udział 3 jednostki z PSP Wołów, oraz 3 jednostki z OSP (Wyszęcice, Krzelów, Wińsko).

Tego samego dnia, po akcji pożarniczej w Wyszęcicach doszło do pożaru budynku gospodarczego w Starym Wołowie. – Było niebezpiecznie. Musieliśmy uważać. Płonący budynek zagrażał innemu budynkowi, który stał w pobliżu – mówi Paweł Gibek z PSP w Wołowie. Ponadto mieszkały w nim dwie osoby. – Wyszły z niego w porę – dodaje. Żeby ugasić pożar strażacy musieli dokonać częściowej rozbiórki budynku. W działaniach brały udział w 2 jednostki z PSP Wołów i 3 OSP (Stary Wołów, Krzydlina Mała, Krzydlina Wielka).

Ostatni z pożarów miał miejsce w Godzięcinie, gdzie całkowicie spłonęła stodoła. Budynek zajął się ogniem 30 października i zawalił się w okolicach godziny 18.00. Mieszkaniec Godzięcina przesłał nam wideo i zdjęcia z tego zdarzenia. Więcej przeczytacie we wtorkowym wydaniu Kuriera Gmin.