Świąteczny czas w firmie KP w Bukowicach

Ogromne pluszaki od Mikołaja dla najmłodszych

Firma Klockner Pentaplast (“KP”), znana wcześniej jako LINPAC, zatrudnia w swoim oddziale w Bukowicach 270 osób. Dla wszystkich pracowników oraz ich rodzin w Kościele Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel w Brzegu Dolnym od 2008 roku firma organizuje Mikołajki, na które zaprasza prawdziwego Świętego Mikołaja. Jak co roku, święty  po wysłuchaniu piosenki lub wyrecytowaniu wierszyka, obdarowuje dzieci prezentami. W tym roku dostały od niego wielkie pluszaki oraz paczki ze słodkościami. Mikołaj pamiętał również o dorosłych, każdy z pracowników otrzymał “świąteczny dodatek” do wynagrodzenia. 

Wizyta Mikołaja dla pracowników KP
Tradycją w firmie KP jest także spotkanie pracowników przy wigilijnym stole. W tym roku wszyscy zebrali się w nowo wyremontowanej stołówce. Na suto zastawionym stole były tradycyjne potrawy: pierogi, ryba, barszcz z uszkami oraz pysznymi domowymi ciastami. Podczas spotkania Zarząd Firmy złożył pracownikom świąteczne życzenia, po których wspólnie wszyscy zasiedli do świątecznego posiłku.
 Klöckner Pentaplast (“KP”)

światowy lider w produkcji sztywnych folii plastikowych stosowanych w opakowaniach podstawowych  środków farmaceutycznych, żywności, elektroniki, urządzeń medycznych, a także służących do zastosowań konsumenckich, drukarskich i specjalistycznych.  KP oferują innowacyjne rozwiązania dla pakowania świeżej żywności, przede wszystkim mięs, ryb, sałatek, gotowych dań. KP generuje roczną sprzedaż netto przekraczającą 1,4 miliarda dolarów i jest obecna w trzynastu krajach na sześciu kontynentach. W trzech zakładach naszego regionu firma codziennie wytwarza 5,5mln opakowań.