Papierosy w odstawkę

Światowy Dzień Rzucania Nikotyny

“Oddychaj tlenem a nie dymem” to cykl zajęć poświęconych profilaktyce antynikotynowej realizowanych w Zespole Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym.

Na  podsumowanie zajęć, które odbyły się 16 listopada podczas długiej przerwy przybyły p. Ewa Czybier pełnomocnik ds. uzależnień i pracownik Powiatowej Stacji Epidemiologicznej Sanitarnej p. Maria Lechocka. Uczniowie mogli poczęstować się jabłkiem,  jako zdrową przekąską i alternatywą przed szkodliwymi nawykami sięgania po nikotynę. W czasie akcji można było doświadczyć alkogoglii, które symulują stan nietrzeźwości zaburzając pracę błędnika i otępiając zmysł wzroku  pokazują jak trudno jest przejść lub przejechać dany odcinek drogi mając “we krwi” 1 – 1,5 promile. Uczniowie spojrzeli także przez narkogogle symulujące wiele skutków używania narkotyków lub przedawkowania leków. Jabłka zostały zakupione przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

PS. Czy ktoś wie dlaczego tym co wychodzą na papierosa uchodzi takie wytłumaczenie, natomiast Ci którzy wychodzą na jabłko, są już podejrzanie obserwowani.