Bardzo ważne dla osób na kwarantannie

Artykuł opublikowany w Kurierze Gmin z 14 maja 2020 r. Najnowsze wydanie kup tutaj -> SKLEP

Do tej pory tylko Sanepid mógł zezwolić na zrobienie testu ma koronawirusa. Ale Ministerstwo Zdrowia wprowadziło właśnie taką możliwość dla każdej osoby, która jest na kwarantannie. Warunkiem jest posiadanie własnego samochodu, który umożliwi przemieszczanie się bez kontaktu z innymi.

Na badanie trzeba się umówić dzwoniąc na specjalny numer. Należy zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem i PESEL. O wyniku poinformuje laboratorium, można też będzie zapoznać się z nim przez Internet. Osoby zamieszkujące powiat wołowskie podlegające obowiązkowej kwarantannie informacje odnośnie wykonania badań mogą uzyskać pod numerami telefonów: 800 190 590, 22 25 00 146.

Gdzie zrobić test w powiecie wołowskim?

Mobilny punkt pobrań w Wołowie funkcjonuje już od 17 kwietnia i był pierwszym tego typu punktem uruchomionym na Dolnym Śląsku. Umiejscowiony jest pomiędzy basenem a OSIR-em w Wołowie, przy ul. Panieńskiej. Badany przyjeżdża we wskazane miejsce, a obsługa punktu drive thru, zabezpieczona środkami ochrony osobistej, pobiera wymaz przez otwarte okno pojazdu. Jeżeli nie masz możliwości bezpiecznego dotarcia do punktu pobrań, skontaktuj się z sanepidem, który ma możliwość umówienia Cię na pobranie wymazu w miejscu odbywania kwarantanny.

Informacje pod telefonem (71) 389-26-72.