Ostrzeżenie GIS w sprawie produktu z Biedronki

GIS informuje o wycofaniu z obrotu parówek marki Kraina wędlin sprzedawanych w sklepach Biedronka. W jednej partii produktu wykryto groźną bakterię. Sprawdź, czy masz te parówki w domu.

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. GIS ostrzega, że w parówkach sprzedawanych w sieci sklepów Biedronka wykryto groźną dla zdrowia bakterię Listeria monocytogenes.
Chodzi o ”Parówki z szynki Kraina Wędlin Nature”, 250 g

Numer partii: 10971

Numer serii: Seria C: 09749229

Termin przydatności do spożycia: 01.05.2021

Producent: Sokołów S.A Al. 550-lecia 1 08-300 Sokołów Podlaski, weterynaryjny numer identyfikacyjny PL 20134001

Wyprodukowano dla Jeronimo Martins Polska S.A. ul. Żniwna 5, 62-025 Kostrzyn

Ostrzeżenie dla konsumentów: Spożycie żywności zanieczyszczonej Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą. Objawy listeriozy, czyli zakażenia bakterią Listeria, występują zazwyczaj po 1-2 dniach od zjedzenia zakażonego pokarmu, ale czas ten może wydłużyć się nawet do dwóch miesięcy. Listerioza może również przebiegać bezobjawowo. Objawy listeriozy to przede wszystkim gorączka, dreszcze, bóle mięśni, a także biegunka, wymioty i inne dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Objawy zakażenia utrzymują się zwykle przez 1-3 dni.
U kobiet ciężarnych listerioza objawia się gorączką i objawami przypominającymi grypę, takimi jak zmęczenie, osłabienie, bóle mięśni.