Detoks po nadmiernym objadaniu

Co roku powtarzasz sobie, że w te święta, czy podczas sylwestrowej zabawy nie przesadzisz z jedzeniem. I co roku się nie udaje. Tradycyjna, polska kuchnia daje się we znaki. Jak oczyścić organizm po żywieniowych szaleństwach?


Najważniejsze to wrócić do normy, czyli jemy regularnie i nie rozciągamy żołądka. Sięgajmy po jedzenie w 3-4 godzinnych odstępach. Żołądek gdy jest pusty ma wielkość dwóch miseczek z naszych złączonych dłoni. Nie przekraczajmy tej wielkości.

Sięgajmy po zielone warzywa!
Świąteczna czy imprezowa dieta jest ciężkostrawna. Po tych szaleństwach warto jeść lekkie, warzywne zupy i zielone warzywa. Dlaczego najlepsze są warzywa zielone? Ponieważ  posiadają chlorofil. który pomaga oczyścić i odtruć organizm, usuwa wolne rodniki i zapobiega przedwczesnemu starzeniu się.
Ziołowa magia.
Gdy układ pokarmowy daje się nam we znaki, sięgnijmy po mnisze lekarski- zwiększa on wydalanie soków trawiennych, oczyszcza wątrobę, pomaga pozbyć się toksyn. Wspaniała jest także pokrzywa-  ma zbawienny wpływ na żołądek, wątrobę i trzustkę.
Sport, ruch, aktywność.
Wystarczy zwykły, 45 minutowy spacer minimum 3 razy w tygodniu- oczywiście dla tych, którzy nie uprawiają żadnego sportu. Po wysiłku weźmy kąpiel, koniecznie w różowej soli, która otwiera pory i jest świetnym sposobem na detoksykację organizmu.