Reklama

Dożynkowy korowód w Lubiążu

26/08/2019 10:41
Podziękowano za plony, przypomniano się wyborcom. Warto promować i pokazywać Lubiąż gościom przy każdej okazji. Tą teraz stały się gminne dożynki, na które zjechało się wielu polityków, którzy mogli razem z mieszkańcami uczcić święto rolników. W sobotę (17 sierpnia br.) przygotowano dożynki gminy Wołów. W kościele w Lubiążu msze św. koncelebrował ks. proboszcz Leszek Woźny. Po raz pierwszy w powojennej historii tej miejscowości mszę odprawiono w kościele przyklasztornym p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. We mszy uczestniczyli rolnicy, parafianie, samorządowcy i politycy. Starostami dożynek byli Marian Szpak i jego żona Dorota Kmita - Szpak. Po modlitwie korowód dożynkowy przeszedł na plac przy Klasztorze. Tam uroczystego powitania dokonał burmistrz Dariusz Chmura i europoseł Ryszard Czarnecki, który wspomniał, że pamięta jak odwiedzał Wołów 20 lat temu, kiedy obecny burmistrz był jeszcze nauczycielem w Zespole Szkół Rolniczych w Wołowie. - Uczestniczyłem w jego lekcjach Wiedzy o Społeczeństwie (jako polityk Zjednoczenia Chrześcijańsko- Narodowego) - wspominał z żartem. - Obecny też był prezes Cuprum, wojewódzki radny z klubu PiS, Piotr Dytko, szefujący dolnośląskim strukturom Polski Razem Jarosława Gowina (doradca premiera). Poseł Agnieszka Soin (PiS), Michał Bobowiec (Bezpartyjni) z Zarządu Województwa Dolnośląskiego. M. Bobowiec był też prezesem Śląska Wrocław. Poseł Aldona Młyńczak (PO). Dariusz Chmura, burmistrz Wołowa zapewnia, że każdy gość, który odwiedza gminę Wołów, to jej przyjaciel. A do przyjaciół zawsze można zwrócić się o pomoc. - Takie uroczystości jak dożynki zbliżają ludzi do siebie, z tego są później tylko dobre owoce - parafrazuje burmistrz, który wszystkim mieszkańcom dziękuje za pomoc przy organizacji tej pięknej uroczystości.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości