Reklama

Nie boi się pracy, ani ludzi - Sołtys roku 2017

03/04/2018 21:24

Wiesław Stępień został doceniony w konkursie wojewody dolnośląskiego "Sołtys Roku 2017" za swoją działalność, zaangażowanie w sprawy społeczne, organizację inicjatyw związanych z aktywizacją mieszkańców oraz działalność na rzecz wsparcia kultury i miejscowego folkloru.

- Jak zareagował pan na II miejsce w konkursie Wojewody Dolnośląskiego "Sołtys Roku 2017"? - W tamtym roku też wytypowali mnie na sołtysa roku. A teraz? Ponownie. Pomyślałem – to pomyłka. Byłem w szoku. - Za co ta nagroda? - Z pewnością za moje działania i zaangażowanie. - Jak długo pełni pan funkcję sołtysa Rudawy? - Funkcję sołtysa Rudawy pełnię trzecią kadencję. W pierwszej kadencji było trzech kandydatów, wygrałem ja. W drugiej turze i trzeciej nie było już chętnych. - Co takiego jest w funkcji sołtysa, że tak ciągnie pana do niej? - Trzeba pracować – to jest raz, a dwa - ja to po prostu lubię. Gdybym nie pełnił tej funkcji, nie miałbym takiej styczności z ludźmi. Człowiek na emeryturze może zamknąć się na innych, a przy pełnieniu mojej funkcji to niemożliwe. Wychodzę do ludzi, rozmawiam z nimi. - Co Pan takiego robi? - Przede wszystkim interesuje się wsią. Reprezentuję sołectwo na zewnątrz, zwołuję zebrania wiejskie, dokonuję poboru podatków, uczestniczę w sesjach rady gminy. - Jakie zadania zostały wykonane za pana kadencji? - Dozorowanie szkoły podstawowej w Rudawie. Jak szkoła została zamknięta to trzeba było jej pilnować, ponieważ zaczęłyby się dewastacje. Nawet zaczęto już wynosić grzejniki - wtedy interweniowałem. Uchroniłem przed zniszczeniem, a wójtowa znalazła pieniądze, przemyślała sprawę i przekształcono szkołę na mieszkania. Mieszkają tam teraz ludzie, a tak to budynek byłby zniszczony. Poza tym został wykonany remont świetlicy i rozpoczęcie budowy placu zabaw, którego budowa zostanie zakończona w tym roku. Świetlicę też jeszcze czeka elewacja i zrobienie podłogi. - A jakie są problemy we wsi gdzie mieszka 173 mieszkańców? - Drogi gminne przede wszystkim - to jest duży problem. - Jakich zmian możemy się spodziewać w najbliższym czasie? - Startuję na radnego. A jakie zmiany? To zależy od funduszy, ludzi i rady sołeckiej. - Jak współpracuje się panu z mieszkańcami Rudawy? - Super. Nie mogę narzekać. Muszę jeszcze powiedzieć, że kluczem do dobrej pracy we wsi jest moja współpraca z wójtową. Poprzedni wójtowie nie przejmowali się sołtysami, a ja jestem za promowaniem sołtysów – trzeba to robić
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości