Reklama

Sesja w powiecie przerwana

21/11/2018 09:44
Przerwę ogłoszono podczas wyboru przewodniczącego Rady Powiatu. Zgłoszono dwóch kandydatów: Janusza Kawalca z PiS i Kazimierza Pakulskiego z WKO. Nie doszło do rozstrzygnięcia głosowania. Do akcji wkroczył nadzór wojewody, który stwierdził niezgodność statutu z kartami do głosowania. Rozmowy z województwem trwały ponad godzinę. Ten nakazał wstrzymanie się od głosowania. Z takiego obrotu sprawy najbardziej niezadowolone były ugrupowania PO -SLD (Wacław Kwiek, Anna Wróbel, Zbigniew Skorupa i Józef Szumilas), których radni byli przeciw ogłoszeniu przerwy. Oni byli zdecydowani wybrać przewodniczącego chociaż ich ugrupowanie nie dało swojego kandydata. Gdyby więc doszło do głosowania mielibyśmy w końcu odsłonę koalicji która rodzi się w bólach od ponad dwóch tygodni. Większość jednak posłuchała rad wojewody, który dał stronom czas na dopracowanie szczegółów głosowania. Radni zbiorą się za tydzień, we wtorek.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości