Od kiedy gmina zezwoliła na wycinkę drzew robiącą naturalny bufor pomiędzy strefą przemysłową a osiedlem Fabrycznym, mieszkańcy narzekają na smród, który unosi się z zakładów tam znajdujących. Zajmują się one utylizacją odpadów zwożonych z różnych gmin.