Reklama

XXXIII Biesiada Ossolińczyków w Liceum im. J. M. Ossolińskiego w Brzegu Dolnym

08/11/2025 08:07

W Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Maksymiliana Ossolińskiego w Brzegu Dolnym odbyła się już trzydziesta trzecia edycja tradycyjnej Biesiady Ossolińczyków. Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem: "Inteligencja a sztuczna inteligencja".

Uroczystość rozpoczęła się w wyjątkowy sposób – uczestników przywitał hrabia Józef Maksymilian Ossoliński, który "ożył" dzięki wykorzystaniu technologii sztucznej inteligencji.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: dr Piotr Sebastian Kozdrowicki – Wicewojewoda Dolnośląski, Ireneusz Fura – Burmistrz Brzegu Dolnego, dr Dorota Sidorowicz-Mulak – Wicedyrektor Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, byli dyrektorzy szkoły – Zdzisława Czajkowska i Piotr Smelkowski, radni miejscy: Maria Czykiel, Maria Teresa-Wabińska, Piotr Bolkowski, a także dyrektorzy gminnych szkół, nauczyciele, absolwenci, uczniowie oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

Reklama

W swoim wystąpieniu Burmistrz Brzegu Dolnego zachęcał młodzież do odkrywania możliwości, jakie daje sztuczna inteligencja, podkreślając jednocześnie znaczenie rozwijania naturalnych zdolności i ludzkiej mądrości.

Podczas uroczystości wręczono wyróżnienia: Medal "Serce i umysł dla szkoły" otrzymali nauczyciele: Izabela Chimowicz i Piotr Bolkowski.

Tytułem "Złotego Ossolińczyka" uhonorowano tegorocznych absolwentów: Lenę Krzyszkowicz, Annę Leśniak, Julitę Pawlicką, Milenę Pietryszyn, Wiktorię Riwoń, Daniila Shtoiundę oraz Wiktora Wolskiego.

Reklama

Tradycyjnie ważnym momentem spotkania było ślubowanie uczniów klas pierwszych, którzy stali się pełnoprawnymi Ossolińczykami. Podczas ceremonii przekazano także poczet sztandarowy oraz zaprzysiężono nowy samorząd uczniowski.

 

 

Kt

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości