Po dziewięciu latach Boks na najwyższym poziomie wraca do Wołowa. Nie może Cię tam zabraknąć!

23 marca czeka na nas wielkie wydarzenie sportowe – Gala Boksu Olimpijskiego. Kibice obejrzą na nim mecz bokserski pomiędzy Polską a Niemcami.

Wołów słynie z organizacji niegdyś potężnych jak na tamte czasy Gal Boksu Zawodowego,  w których udział brali znani bokserzy jak m.in. Krzysztof Diablo Włodarczyk czy “nasz” Maciej Zegan. Wołowski mistrz Kick-Boksingu Leszek Kołtun walczył tam również  o największe światowe trofea. Przez parę kolejnych lat jesteśmy świadkami popularyzacji wielkiego SHOW związany z Mieszanymi Sztukami Walk za pośrednictwem federacji i transmisji w mediach. Hale, które mieściły ok. 2.000 kibiców zaczęły robić się stosunkowo za małe względem wydarzenia, w którym brali udział znani sportowcy (nie koniecznie związani ze sztukami walki), celebryci, a nie rzadko i aktorzy. Prawdziwy sport amatorski niestety zszedł na dalszy plan zainteresowań. W sporcie amatorskim zawodnicy stawiają przede wszystkim na zdobycie największego trofeum – tytułu mistrzowskiego i tego upragnionego ciężko wypracowanego złotego medalu. Nie ma na tym etapie mowy o potężnych pieniądzach czy wywiadach telewizyjnych. W procesie przygotowawczym prawdziwy sportowiec skupiony jest przede wszystkim na szlifowaniu jak najlepszej formy, bez sztabu trenerów, dietetyków, masażystów, menadżerów czy sponsorów.

To m.in. dlatego organizatorzy Gali w Wołowie postawili na prawdziwe wydarzenie sportowe. 11 walk w Boksie Olimpijskim pomiędzy dwoma reprezentacjami i w większości nasz kraj reprezentować będą zawodnicy z Dolnego Śląska. Bokserzy amatorzy niejednokrotnie poziom walk prezentują znacznie wyższy od pseudo zawodowców lub tzw. kelnerów. Każdy z zawodników wychodzi do ringu z myślą o wygranej bez sztucznego nabijania rekordów. Do tego dochodzi presja walki przed pełnymi trybunami na których często siedzi i kibicuje najbliższa rodzina i znajomi, a telewizja regionalna retransmitować będzie wydarzenie dzień po walkach. Oczywiście jak w każdym dużym wydarzeniu, towarzyszyć będzie Show w przerwach pomiędzy kolejnymi walkami. Odbędzie się losowanie nagród wśród kibiców, dostępny będzie catering, wystawki z ubiorami sportowymi i wiele ciekawych dla przybyłych oglądających galę dodatków. Galę poprowadzi jeden  z najpopularniejszych głosów sportowych w Polsce –  Andrzej Gliniak. Wiele lat jako prezenter związany z Radiem ESKA. Od wielu lat związany ze środowiskiem sportów walki. Announcer największej federacji kickboxingu w Polsce – DSF Kickboxing Challenge.

 

Start imprezy: 23 marca 2019 roku, Hala Widowiskowo- Sportowa w Wołowie ul. Panieńska 4, godz.18.00. Bilety do kupienia w Recepcji Hotelu OSiR w Wołowie, ul. Trzebnicka 6. Rezerwacja biletów pod nr tel. 605994990, dostępne 3 warianty cenowe: Brązowy – 15zł, Srebrny – 25zł, Złoty – 40zł.