Reklama

76. rocznica "Krwawej Niedzieli" na Wołyniu. O banderowcach i UPA

11/07/2019 10:42
11 lipca to dzień pamięci o co najmniej 200 tys. Polaków, Ukraińców, Ormian, Rosjan i Żydów wymordowanych przez UPA. W tym roku minęła 76. rocznica "Krwawej Niedzieli" na Wołyniu. O banderowcach i UPA opowiedział Mirosław Piasecki. Przypomnijmy: 11 lipca 1943 roku miała miejsce kulminacja rzezi dokonywanych na Wołyniu przez nacjonalistów ukraińskich z oddziałów UPA. Tamtego dnia zginęło kilkanaście tysięcy osób, a całe ludobójstwo pochłonęło około dwieście tysięcy istnień. Krwawe żniwa dotknęły nie tylko ludność polską, ale również żydowską i ormiańską, a także mieszkańców Ukrainy, którzy nie zgodzili się na dokonywanie egzekucji w imię idei nacjonalistycznych. Akcje eksterminacyjne były zorganizowane i wymierzone w bezbronną ludność cywilną. Ginęły kobiety, dzieci, starcy oraz ojcowie rodzin i kapłani. [video width="320" height="576" mp4="http://kuriergmin.pl/wp-content/uploads/2019/07/video-1562674933.mp4"][/video] [video width="320" height="576" mp4="http://kuriergmin.pl/wp-content/uploads/2019/07/video-1562674949.mp4"][/video] [video width="320" height="576" mp4="http://kuriergmin.pl/wp-content/uploads/2019/07/video-1562674976.mp4"][/video] [video width="320" height="576" mp4="http://kuriergmin.pl/wp-content/uploads/2019/07/video-1562675013.mp4"][/video]
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości