Reklama

90 lat życia, doświadczeń i wspomnień. Wyjątkowe spotkanie seniorów w Brzegu Dolnym

06/02/2026 16:16

5 lutego siedziba Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Brzegu Dolnym wypełniła się niezwykłą energią. Wszystko za sprawą uroczystego spotkania zorganizowanego dla seniorów, którzy w tym roku świętują swoje 90. urodziny.

Uroczystość otworzyła przewodnicząca związku Urszula Pietrzyk, witając jubilatów oraz zaproszonych gości. Wśród nich znaleźli się Ireneusz Fura, burmistrz Brzegu Dolnego, Joanna Sadowska, dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, oraz Monika Kwolik, starszy specjalista ds. pożytku publicznego Urzędu Miejskiego w Brzegu Dolnym.

Jednym z najbardziej wzruszających momentów było wręczenie upominków. Burmistrz Ireneusz Fura przekazał jubilatom kosze okolicznościowe i kwiaty jako symbol wdzięczności i szacunku. Z kolei Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów obdarował seniorów różami oraz unikatowymi obrazami, powstałymi podczas warsztatów artystycznych — wyjątkowymi dziełami, które podkreślają twórczą aktywność środowiska senioralnego.

Reklama

W tym roku szczególne wyrazy uznania odebrali: Janina Kozulska, Zofia Komorek, Zofia Sadowa, Leon Tadra, Józef Kantorski oraz Jan Kielich.

Oficjalna część uroczystości szybko przerodziła się w serdeczne rozmowy, wspomnienia i chwile pełne emocji. Janina Kozulska poruszyła zgromadzonych recytacją wiersza, a Zofia Sadowa podzieliła się przejmującą historią swojego życia. Do życzeń zdrowia, pogody ducha i kolejnych pięknych chwil dołączył również Jan Śmiechowski, podkreślając, jak wiele radości daje seniorom wspólne spędzanie czasu i pielęgnowanie relacji.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości