- Przepisy ruchu drogowego szczegółowo regulują kwestię ruchu pieszych i pojazdów. Niestety nie wszyscy się do nich stosują - mówi Marzena Pawlik z wołowskiej policji. - Taki stan rzeczy wynika nie tylko z niewłaściwych zachowań na drodze pieszych czy też rowerzystów, ale również niezgodnych z przepisami ruchu drogowego zachowań kierujących pojazdami w stosunku do nich. Dlatego policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wołowie kolejny raz przeprowadzili na terenie powiatu wołowskiego działania pod kryptonimem „Bezpieczny pieszy i rowerzysta", mające na celu poprawę ich bezpieczeństwa.
Podczas prowadzonej akcji funkcjonariusze ujawnili 23 wykroczenia. Wobec sprawców wykroczeń na 4 osoby funkcjonariusze nałożyli mandaty karne, a wobec pozostałych osób zastosowano pouczenia. Policjanci zatrzymali również kierującego, który poruszał się pojazdem w stanie nietrzeźwości. Łącznie podczas działań funkcjonariusze skontrolowali 38 pojazdów i wylegitymowali 46 osób.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze