Dobra wiadomość dla pacjentów ośrodka zdrowia w Krzelowie. Dzięki unijnemu dofinansowaniu, gminie udało się pozyskać nowy sprzęt kardiologiczny i ginekologiczny. Co jeszcze zmieni się w lecznicy? W ośrodku zdrowia w Krzelowie dostępne są poradnie lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, poradnia kardiologiczna i diabetologiczna. Usługi laboratoryjne wykonuje zewnętrzna firma Diagnostyka Sp. z o. o. - Pacjenci i lekarze są z tego rozwiązania zadowoleni - komentuje Elżbieta Magda, dyrektor lecznicy w Krzelowie. - Wyniki są bardzo szybko, dostępne indywidualnie dla lekarza i pacjenta przez internet oraz w tradycyjnej formie papierowej. Wójt Jolanta Krysowata-Zielnica podczas jednej z ostatnich sesji powiedziała radnym o nowym sprzęcie, jaki dzięki unijnemu dofinansowaniu dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Wińsku trafi do ośrodka zdrowia w Krzelowie. - W sumie otrzymaliśmy 350 tysięcy złotych - mówi wójt Wińska. - Z tego 50 tys. zł to wkład ośrodka zdrowia w Krzelowie wypracowany dzięki zyskom - dodaje Jolanta Krysowata-Zielnica. Po zakończeniu postępowań przetargowych poradnia kardiologiczna doposażona zostanie w: ultrasonograf, zestaw do prób wysiłkowych oraz system Holtera. - Nowe wyposażenie zawdzięczamy dofinansowaniu unijnemu. Z tych samych środków doposażamy gabinet ginekologiczny w Wińsku. Zostanie zakupiony nowoczesny, regulowany elektromechanicznie fotel ginekologiczny oraz najwyższej jakości profesjonalny kardiotokograf umożliwiający monitorowanie ciąż bliźniaczych. Obie poradnie będą bardzo nowoczesne, standardy opieki specjalistycznej niepomiernie wyższe niż dotychczas - komentuje Elżbieta Magda. W ośrodku zdrowia w Krzelowie w dwóch gabinetach na I piętrze odświeżane są pomieszczenia. - Malowanie ścian, drzwi i okien potrwa jeszcze do połowy listopada - mówi dyrektor Magda. - Nowy sprzęt warto wstawić do świeżych, odnowionych pomieszczeń. Remonty w szerszym zakresie planuję na przyszły rok. Wszystko zależy, jak zwykle, od środków.