Rodziny które nie wykorzystały jeszcze swoich bonów turystycznych będą mogły nimi zapłacić w przyszłe wakacje. Rząd przyjął niedawno w tej sprawie projekt ustawy.
Do tej pory z Bonu Turystycznego skorzystało aż 7 mln dzieci. Oprócz tego dodatkowy bon na niepełnosprawne dziecko aktywowało 171 tys. rodzin.
Bon turystyczny w wakacje 2022 roku
Projekt ustawy, który został przyjęty przez rząd umożliwił wydłużenie terminu w jakim można płacić bonem. Wcześniej dodatkowe pieniądze można było wykorzystać do końca marca 2022 roku. Dzięki ustawie termin wydłużono do 30 września 2022 r. Bon będzie więc można wykorzystać w przyszłe wakacje.
Jak aktywować bon turystyczny?
Wszystkie rodziny, które nie wykorzystały jeszcze swoich bonów, a które nie wiedzą jak je aktywować, mogą skorzystać z instrukcji Zakładu Ubezpieczeń Społecznych:
Krok 1: Zaloguj się na swój profil na PUE ZUS.
Krok 2: Wybierz z górnego menu zakładkę [Ogólny] i przejdź do zakładki [Polski Bon Turystyczny], a następnie [Mój bon].
Krok 3: W celu aktywacji bonu kliknij przycisk [Aktywuj bon].
Krok 4: Wyświetli się okno [Aktywacja bonu]. Wpisz swój numer telefonu komórkowego i adres e-mail. Następnie zapoznaj się z klauzulą informacyjną dla osób uprawnionych do świadczeń w formie Polskiego Bonu Turystycznego (RODO).
Krok 5: Kliknij [Aktywuj bon].
Krok 6: Wyświetli się informacja, że aktywowałeś bon oraz kod obsługi płatności. Wybierz [OK].
Ważne!
Potwierdzenie, że aktywowałeś bon i kod obsługi płatności otrzymasz także e-mailem (na adres, który wcześniej podałeś). Wiadomość otrzymasz z adresu: [email protected]. - informuje ZUS.
Zobacz też:
https://kuriergmin.pl/zdrowie/uwaga-trujaca-lyzka/ https://kuriergmin.pl/wolow/brzeg-dolny-najlepsza-gmina-do-zycia/ https://kuriergmin.pl/wolow/rekordowe-zainteresowanie-bonem-turystycznym/Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze