Rozpoczęła się już budowa wiaty dla kartek pogotowia przy szpitalu w Wołowie. Ten częściowo oszklony obiekt, będzie miał dwie komputerowo otwierane bramy: wjazd i wyjazd dla karetek. Dodatkowo wiata będzie miała dwie pary standardowych drzwi. Będzie usytuowana naprzeciwko ruchomych drzwi wejściowych do szpitala, aby ratownicy mogli przetransportować pacjenta windą. - Dzięki nowej wiacie pacjenci będą transportowani w sterylnych warunkach - wyjaśnia Bartosz Zawadzki, kierownik wydziału spraw organizacyjnych w Starostwie Powiatowym w Wołowie.
Karetki będą wjeżdżać ulicą od strony Pogotowia Ratunkowego. Przy okazji zostanie tu wyrównana nawierzchnia drogi na terenie szpitala. Kosztorys zakłada, że koszt budowy wiaty to 180 000 złotych.