Reklama

Powstaje wiata dla karetek (video)

29/09/2016 13:30
Rozpoczęła się już budowa wiaty dla kartek pogotowia przy szpitalu w Wołowie. Ten częściowo oszklony obiekt, będzie miał dwie komputerowo otwierane bramy: wjazd i wyjazd dla karetek. Dodatkowo wiata będzie miała dwie pary standardowych drzwi. Będzie usytuowana naprzeciwko ruchomych drzwi wejściowych do szpitala, aby ratownicy mogli przetransportować pacjenta windą.  - Dzięki nowej wiacie pacjenci będą transportowani w sterylnych warunkach - wyjaśnia Bartosz Zawadzki, kierownik wydziału spraw organizacyjnych w Starostwie Powiatowym w Wołowie. Karetki będą wjeżdżać ulicą od strony Pogotowia Ratunkowego. Przy okazji zostanie tu wyrównana nawierzchnia drogi na terenie szpitala. Kosztorys zakłada, że koszt budowy wiaty to 180 000 złotych.
Reklama

Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości