W Zakładzie Karnym w Wołowie oraz jego obrębie miały miejsce wspólne ćwiczenia przy współudziale funkcjonariuszy GISW we Wrocławiu, a także funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej w Wołowie, funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, Komendy Powiatowej Policji w Wołowie oraz Pogotowia Ratunkowego oddział w Wołowie. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia koncepcji, przygotowania i przeprowadzenia ćwiczeń. Ćwiczenia przeprowadzono jednoetapowo w 4 epizodach – zgodnie z koncepcją Zakładu Karnego w Wołowie.
Przećwiczono sytuację związaną z buntem na terenie Zakładu Karnego oraz zagrożenie terrorystyczne polegające na ostrzelaniu przez napastnika stanowiska ochronnego. Jednak niewątpliwie najbardziej widowiskowym elementem ćwiczeń była symulacja pożaru w budynku produkcyjnym oraz pościg za zbiegłym osadzonym. - Ćwiczenia miały na celu wypracowanie metod i form współdziałania kadry kierowniczej przy likwidacji zagrożenia bezpieczeństwa jednostki i sprawdzenie skuteczności działania funkcjonariuszy służby więziennej przy likwidowaniu powstałych zagrożeń. Chodziło także o nabywanie i doskonalenie umiejętności współdziałania funkcjonariuszy Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia oraz Służby Więziennej tutejszej jednostki -informuje st. sierż. Marzena Pawlik KPP w Wołowie
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze