- W związku z licznymi zgłoszeniami dotyczącymi dzikiej zwierzyny (dzików) na terenie miasta przypominam, kto odpowiada za bezpieczeństwo naszych mieszkańców w tej kwestii - mówi burmistrz Dariusz Chmura w specjalnie wydanym oświadczeniu. - Jeszcze w styczniu 2020 r. zwróciłem się na piśmie do Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu z prośbą o rozwiązanie wszelkich wątpliwości w tym zakresie. Odpowiedź jest jasna: starostwo. Tym bardziej dziwię się, że pomimo jasnych wytycznych starosta Janusz Dziarski nie podejmuje w tej sprawie żadnych interwencji narażając mieszkańców gminy na niebezpieczeństwo i straty materialne powodowane przez dziki.
Komentarze