Reklama

Burmistrz interweniuje w sprawie liczby karetek

24/09/2020 11:55

Burmistrz Wołowa Dariusz Chmura wystosował pismo do wojewody Jarosława Obremskiego w sprawie przywrócenia ambulansu, który jeszcze w 2016 roku został wycofany z systemu ratownictwa medycznego w powiecie wołowskim.

-Obecnie na naszym terenie są dwa całodobowe ambulanse, które nie zapewniają w sposób wystarczający bezpieczeństwa zdrowia i życia mieszkańców Wołowa i powiatu wołowskiego - napisał Chmura w piśmie do wojewody, podkreślając, że w ostatnim czasie coraz częściej dochodzi do sytuacji, w których pogotowie nie jest w stanie przyjechać na czas z uwagi na rozdysponowanie do innych zdarzeń. - To budzi niepokój i nasuwa pytanie o zasadność wycofania wspomnianego ambulansu - pisze Dariusz Chmura. - Należy podkreślić, że obszar, na którym pracuje Pogotowie Ratunkowe w Wołowie jest rozległy, a odległość pomiędzy najbardziej oddalonymi od siebie miejscowościami wynosi 38 km.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości