Centrum Wołowa czeka spora metamorfoza. Znane mieszkańcom ulice i miejskie zakątki już wkrótce zyskają zupełnie nowe oblicze. Wszystko za sprawą projektu rewitalizacji, na który Gmina Wołów otrzymała właśnie znaczące dofinansowanie.
Dolnośląskie władze wojewódzkie zdecydowały o przekazaniu ponad 3,5 miliona złotych (dokładnie 3 539 105,56 zł) na realizację inwestycji pod nazwą „Kompleksowa odnowa przestrzeni publicznych na terenie Gminy Wołów”. Całość projektu to koszt ponad 5,5 miliona złotych, zatem wkład własny gminy również nie jest symboliczny.
– Bardzo dziękuję Pawłowi Gancarzowi - Marszałkowi Województwa Dolnośląskiego oraz całemu Zarządowi za okazaną pomoc i wsparcie tej ważnej inicjatywy - mówi burmistrz Dariusz Chmura.
W ramach planowanych działań gmina zamierza zająć się m.in. deptakiem na ul. Piastów Śląskich i częścią ul. Zwycięstwa. Pojawi się nowa nawierzchnia, mała architektura, poprawione zostanie oświetlenie, a także… zieleń. Dużo zieleni. Będą nowe nasadzenia, a istniejące rośliny przejdą gruntowną pielęgnację. Wymienione zostaną również ławki, kosze, murki i latarnie.
Zmiany obejmą też kwestie dostępności – usunięte zostaną bariery architektoniczne, co ma ułatwić poruszanie się osobom z niepełnosprawnościami, seniorom czy rodzicom z wózkami.
Jednym z ciekawszych elementów będzie iluminacja muru miejskiego, która ma nie tylko zdobić, ale również podkreślać lokalne dziedzictwo kulturowe. Przestrzeń ma stać się bezpieczniejsza – zadba o to nowe oświetlenie i monitoring.
Jak zapowiadają urzędnicy, efektem projektu ma być funkcjonalne, estetyczne i bezpieczne centrum miasta, które przyciągać będzie nie tylko mieszkańców, ale i odwiedzających. Rewitalizacja ma też otworzyć nowe możliwości dla organizacji wydarzeń kulturalnych czy spotkań sąsiedzkich.
Całość inwestycji zostanie zrealizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Oznacza to, że wykonawca będzie odpowiedzialny zarówno za przygotowanie dokumentacji projektowej, jak i przeprowadzenie samych prac.
– Ta inwestycja, która sprawi, że centrum Wołowa będzie jeszcze piękniejsze, bardziej dostępne i przyjazne dla wszystkich mieszkańców i odwiedzających! – dodaje burmistrz Chmura.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Uważam, że nasza starówka jest bardzo ładna i ta inwestycja jest zbędna na ten moment, za te pieniądze można wyremontować wiele ulic z mieście. Ul. Marszałka Piłsudskiego jest w fatalnym stanie. Droga na Brzeg dolny się zaczyna powoli rozpadać....
Osobiście uważam ze zamiast pchać sie w kolejne ławeczki rekreacyjne dla alkoholików warto by bylo zainwestować w place zabaw i więcej atrakcji dla dzieci
Starówka wygląda przecież dobrze. Ja np zainwestowałabym w park na przeciwko policji. Sa tam tylko 3 ławki, niedziałająca fontanna. To miejsce ma duży potencjał, a obecnie prawie nikt nie chce tam przebywać. Zieleń już jest w postaci dużych drzew dających cień i ochłodę.
Uważam, że nasza starówka jest bardzo ładna i ta inwestycja jest zbędna na ten moment, za te pieniądze można wyremontować wiele ulic z mieście. Ul. Marszałka Piłsudskiego jest w fatalnym stanie. Droga na Brzeg dolny się zaczyna powoli rozpadać....
Osobiście uważam ze zamiast pchać sie w kolejne ławeczki rekreacyjne dla alkoholików warto by bylo zainwestować w place zabaw i więcej atrakcji dla dzieci
Starówka wygląda przecież dobrze. Ja np zainwestowałabym w park na przeciwko policji. Sa tam tylko 3 ławki, niedziałająca fontanna. To miejsce ma duży potencjał, a obecnie prawie nikt nie chce tam przebywać. Zieleń już jest w postaci dużych drzew dających cień i ochłodę.