Znamy już oficjalne wyniki konkursu na nowego dyrektora Wydziału Sportu i Rekreacji w Wołowie. Został nim Paweł Matusiewicz - człowiek od wielu lat związany ze środowiskiem sportowym w gminie Wołów. Jakie postawił sobie cele na najbliższe miesiące?
|
- Jakie są Pana konkretne plany jako dyrektora Wydziału Sportu i Rekreacji na upowszechnienie kultury sportu w Gminie Wołów? - Sport zawsze był mi bliski i mam sporo pomysłów na to, jak go rozwijać nie tylko w Wołowie, ale i w całej gminie. W ostatnich latach wiele świetnych wydarzeń sportowych musiało zostać odwołanych. Chciałbym je przywrócić i sprawić, by sportowy kalendarz Wołowa znów tętnił życiem. Ważne jest też lepsze porozumienie między klubami i stworzenie jasnego planu poprawy infrastruktury sportowej w naszej gminie. Jako zawodnik, trener i pasjonat sportu miałem okazję zobaczyć, jak funkcjonują różne obiekty i kluby, co daje mi ciekawe spojrzenie na to, co można u nas ulepszyć Chciałbym, żeby sport w Wołowie był dostępny dla każdego – od dzieci po seniorów – i żeby dawał ludziom nie tylko zdrowie, ale i radość! Reklama
- Jak teraz będzie funkcjonować wydział? - Wydział Sportu, Rekreacji i Turystyki w Wołowie będzie skupiał się przede wszystkim na sporcie, ale także na rekreacji i turystyce. Chcemy, aby jego działania były konkretne i ukierunkowane – zamiast zajmować się wszystkim po trochu, będzie w pełni poświęcony rozwojowi sportu w naszej gminie. Ważnym zadaniem wydziału będzie także wpływ na poprawę infrastruktury sportowej, tak aby mieszkańcy mieli jeszcze lepsze warunki do aktywnego spędzania czasu. - W poprzednich latach organizował Pan wiele turniejów sportowych, a wśród nich piłkarską Ligę Halową. Czy są plany, aby to kontynuować? Reklama
- Tak, zdecydowanie planuję kontynuować organizację turniejów! W pierwszej kolejności chciałbym przywrócić Halową Ligę Piłki Nożnej, która zawsze cieszyła się dużym zainteresowaniem. Dodatkowo planuję organizację jedno lub dwudniowego turnieju o Puchar Burmistrza Gminy Wołów, w którym rywalizowałyby drużyny z naszej gminy. Chciałbym także wzbogacić ofertę sportową o cykliczne turnieje międzyszkolne – i to nie tylko piłkarskie, aby jeszcze więcej młodych mieszkańców mogło brać udział w sportowych rywalizacjach i rozwijać swoje pasje. - Co wymagało poprawy na "starym" OSiR i co należy zmienić? Reklama
- Nie chcę skupiać się na tym, co było. Wydział Sportu to nowe otwarcie i patrzymy w przyszłość. Naszym głównym celem jest rozwój sportu, ale także usprawnienie organizacji i wprowadzenie jasnych zasad, dzięki którym korzystanie z obiektów stanie się jeszcze bardziej komfortowe, a oferta sportowo-rekreacyjna zostanie ulepszona i lepiej dostosowana do potrzeb mieszkańców. Pracy jest sporo, ale moim priorytetem jest jak najszybsze podniesienie poziomu sportu, turystyki i rekreacji w gminie Wołów. Gabriel Zagrodny |
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze