Reklama

Dolnobrzeskie szkoły w ścisłej czołówce Mistrzostw Polski szkół podstawowych

10/06/2022 14:00

Doskonale zaprezentowały się dolnobrzeskie reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 6 w rozgrywanych w dniach 6-8.06.2022 w Rawie Mazowieckiej (woj. łódzkie) mistrzostwach Polski szkół podstawowych w tenisie stołowym.

Nasze miasto w tych zawodach reprezentowały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 1 (Marika Chrąchol i Gabriela Pułecka) i ze Szkoły Podstawowej nr 6 (Lena Smolarek, Zuzanna Bazylewska, Maja Wojtyła) oraz chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 6 (Sebastian Sowa i Adam Prośniewski). Wszyscy wymienieni zawodnicy są wychowankami naszego klubu - MKS ROKITA Brzeg Dolny.

Nasze dziewczęta, które są jeszcze o rok młodsze od swoich rywalek, wypadły w tych zawodach wyśmienicie. W gronie dwudziestu trzech zespołów (mistrzów i wicemistrzów poszczególnych województw) na trzecim miejscu w Polsce uplasowała się reprezentacja dziewcząt z SP1 natomiast dziewczęta z SP 6 zakończyły zawody na piątym miejscu.

Reklama

Dziewczęta z SP1 w drodze do trzeciego miejsca pokonały fazie grupowej ekipy z SP Pławno (łódzkie) – 3:0, SP 3 z Białegostoku (podlaskie) – 3:0. W fazie pucharowej reprezentantki SP 1 pokonały dziewczęta z SP z Laskowic (kujawsko-pomorskie) – 3:0, SP 20 z Płocka (mazowieckie) – 3:0, tym samym kwalifikując się do najlepszej czwórki szkół w Polsce. W półfinale zawodów niestety nasze „Jedyneczki” uległy reprezentantkom SP z Ligoty (śląskie) – 0:3, by w meczu o 3 miejsce pokonać SP ze Zgłobic (małopolskie) – 3:0.

Dziewczęta z SP 6 pokonały w fazie grupowej reprezentantki szkół z SP 16 z Elbląga (warmińsko- mazurskie) – 3:0, SP 2 z Rawy Mazowieckiej (łódzkie) – 3:0. W fazie pucharowej pokonały najpierw zespół SP z Liśnika Dużego (lubelskie) – 3:1, by ulec w grze ćwierćfinałowej zawodniczkom SP ze Zgłobic (małopolskie) – 2:3. W grze o piąte miejsce, zawodniczki z „szóstki” pokonały zespół SP ze Śmigla (wielkopolskie) – 3:1 oraz reprezentantki SP 20 z Płocka (mazowieckie) – 3:0

Reklama

Chłopcy z SP 6 wypadli na miarę swoich obecnych umiejętności, wygrywając 1 mecz i doznając 5 porażek, zakończyli ostatecznie zawody na osiemnastym miejscu.

Opiekunami naszych zespołów byli: Monika Kwiatkowska (SP1) i Tomasz Prośniewski (SP6).

Brawo reprezentanci Brzegu Dolnego

Rodzice oraz nasi zawodnicy, uczestniczący w tych zawodach, chcieliby bardzo podziękować wszystkim darczyńcom i sponsorom, którzy pomogli i przyczynili się do tego, aby nasi reprezentanci mogli brać udział w tych zawodach.

źródło: MKS Rokita Brzeg Dolny sekcja tenisa stołowego

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości