Brzeg Dolny niestety nie wygrał w tym roku żywego wielbłąda do swojego Orszaku Trzech Króli. Postanowili więc postąpić bardziej humanitarnie i do orszaku zaangażować sztucznego wielbłąda z szopki Bożonarodzeniowej Parafii NMP Królowej Polski w Brzegu Dolnym. Dolnobrzeżanie jak widać nigdy się nie poddają, mimo, że żywego wielbłąda w konkursie Orszaku Trzech Króli wygrała inna gmina, postawili dać szansę innemu wielbłądowi. - Odczytaliśmy to jako znak. Idąc z duchem czasu, wierni tradycji, chcemy zaangażować naszego wielbłąda z szopki Bożonarodzeniowej - czytamy na profilu facebookowym Parafii NMP Królowej Polski.Wielbłąd mimo, że sztuczny jest naturalnych rozmiarów. Pojedzie na czele orszaku na specjalnej platformie. Wiele gmin na ten czas wypożycza żywe wielbłądy. - Nam ten pomysł się nie spodobał, gdyż uważamy, że to podchodzi pod znęcanie się nad zwierzętami. Jako lekarze weterynarii zaproponowaliśmy inne rozwiązanie - powiedzieli nam lekarze weterynarii Joanna i Artur Różyccy. Brzeg Dolny dba o tradycje i o zwierzęta. Uroczystości rozpoczną się w kościele pw. Chrystusa Króla na os. Warzyń, 6 stycznia (sobota), o godz. 12.00. Po zakończonej Mszy Świętej wyruszy Orszak Trzech Króli do parafii NMP Królowej Polski w lasku, gdzie wspólnie pokłonimy się Nowonarodzonemu wraz z Trzema Królami.