Kilka dni temu, niedaleko elektrowni wodnej na Wałach, widziano fokę, która płynęła Odrą. Jest to nietypowy widok i niecodzienna sytuacja. Michał Bała ze Stacji Morskiej na Helu radzi, jak zachować się w stosunku do foki. - Przede wszystkim nie należy jej płoszyć. Trzeba jej zapewnić spokój i nie straszyć. Foka nie stanowi zagrożenia dla ekosystemu i człowieka. Najlepiej zachować dystans około 20 m i z tej odległości ją bezpiecznie obserwować - wyjaśnia Michał Bała. O szczegółach tego zjawiska i opiniach innych ekspertów w tym temacie, przeczytacie we wtorkowym wydaniu Kuriera Gmin.