Już ponad 10 lat trwa konserwacja ołtarza głównego. Nie trwa ona tak długo dlatego, że ołtarz jest tak ogromny, albo prace konserwatorskie są tak skomplikowane – ograniczają nas tylko środki finansowe. Każdego roku był i jest wydzielany etap taki, jakie uda się nam pozyskać środki zewnętrzne. Przed nami ostatni etap konserwacji ołtarza głównego. W lutym tego roku otrzymaliśmy wspaniałą wiadomość o dotacji Ministerstwa Kultury w wysokości 25.000 zł, aby móc ją wykorzystać potrzebujemy drugie 25.000 zł. Do wczoraj czekaliśmy na wyniki naboru konkursu u Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków niestety kolejny raz nie udało się. Niestety styczniowy nabór w Urzędzie Marszałkowskim jest cały czas odwołany.
Jak możecie pomóc?
Poprzez odwiedziny podczas zwiedzania całego obiektu, które organizowane jest w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 16.00 – poprzez zakup biletu wstępu, które wprowadzamy w wysokości 10 zł; Poprzez wrzucenie kilku złotych do licznie rozstawionych skarbonek; do odwiedzenia parafialnej kawiarni i zakupu pięknych rękodzielniczych rzeczy wykonanych także przez naszych Parafian lub zakupu pudełka domowego ciasta podczas słodkich niedzielPrzekazanie darowizny (numer konta podajemy na załączonym zdjęciu)Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze