6 października o godzinie 16.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Wołowie (I piętro) będzie zorganizowane spotkanie dla mieszkańców. Przedmiotem rozmów będzie podsumowanie przygotowania Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Wołów na lata 2015-2025. Spotkanie będzie mieć formułę otwartą. Lokalny Program Rewitalizacji jest dokumentem strategicznym dla samorządu pod kątem ubiegania się o pieniądze z funduszy unijnych. Pieniądze z założenia będą wydatkowane na odnawianie przestrzeni publicznej. Każda z inwestycji ma przyczynić się do poprawy warunków funkcjonowania lokalnej społeczności.
Program spotkania:
Powitanie gości i uczestników spotkania przez burmistrza.
Prezentacja "Dobre praktyki rewitalizacji w gminie Wołów w perspektywie 2007-2013.
Prezentacja "Procesy rewitalizacyjne w budżecie unijnym w perspektywie 201-2020" - Ireneusz Ratuszniak.
Przerwa kawowa.
Prezentacja Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Wołów na lata 2015-2025 - Przemysław Wojcieszak z DCRL s.c.
Dyskusja.
Podsumowanie spotkania.