Reklama

Gmina montuje kamery, o które prosili mieszkańcy

15/05/2022 09:28

Po wielu prośbach mieszkańców Wołowa o montaż monitoringu, w końcu gmina realizuje prośbę. Przy okazji remontu drogi wojewódzkiej nr 338 zamontowanych zostanie 12 kamer.

- To odpowiedź na głosy mieszkańców i konsekwencja zaobserwowanych licznych aktów wandalizmu w Wołowie - informuje Urząd Miejski w Wołowie.

Na terenie Wołowa trwa obecnie największy remont drogowy od lat. W przebudowie jest cała droga wojewódzka nr 338, która biegnie przez miasto. To nie tylko inwestycja drogowa, przy okazji tego remontu wymieniana jest też m.in. instalacja kanalizacyjna. Przy wyremontowanej drodze staną również nowe latarnie, na których zostanie zamontowane 12 kamer. To początek gminnego centrum monitoringu w Wołowie.

Reklama

Jak informuje Gmina, kamery mają duży zasięg, dzięki czemu monitoring obejmie znaczną część miasta. Kamery mają zostać umieszczone w takiej odległości, aby zasięg się pokrywał. UM zapowiada, że w przyszłości centrum monitoringu zostanie rozbudowane o kolejne urządzenia.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości