Reklama

Gmina Wołów otrzymała ponad 20 mln zł na budowę wiaduktu i obwodnicy z programu rządowego

31/03/2021 10:51

Rząd rozstrzygnął kolejny nabór w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – do jednostek samorządu terytorialnego trafi kolejna transza środków z 13,5 mld zł. 

- Dzięki wsparciu będziemy mogli zrealizować planowane inwestycje m.in. budowę Śródmiejskiego Obejścia Wołowa, inwestycję „Rowerowo Aktywni” obejmującą budowę toru „pumptrack” w Bogatyni czy wykonanie termomodernizacji przedszkola BAJKA w Międzyborzu - informuje wojewoda dolnośląski. - Dzięki prawie 320 mln zł przyznanym w ramach pierwszego rozstrzygnięcia Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, w naszym województwie udało się już rozpocząć inwestycje tj. rewitalizacja drugiego etapu Winnej Góry w Trzebnicy z budową wieży widokowej, budowa kanalizacji w gminie Paszowice lub przebudowa mostu w ciągu drogi powiatowej w Podgórzynie. Rządowe środki na inwestycje zmieniają oblicze naszego regionu!

Niebawem w realizacji będą również m.in.: Budowa Śródmiejskiego Obejścia Wołowa wraz z wiaduktem nad linią kolejową. W zakres inwestycji wchodzi m.in. budowa nowej jezdni, budowa wiaduktu, przebudowa istniejących skrzyżowań, budowa chodników i ciągu pieszo - rowerowego, odwodnienia, oświetlenia ulicznego, przepustów oraz przebudowa kolidującego uzbrojenia - czytamy na stronach wojewody dolnośląskiego.

Reklama

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości