Reklama

Gmina Wołów wyjaśnia sprawę bonu ciepłowniczego

14/11/2025 10:55

Gmina Wołów opublikowała oficjalne wyjaśnienia dotyczące bonu ciepłowniczego, w związku ze wzmożoną liczbą zapytań mieszkańców kierowanych zarówno osobiście, jak i telefonicznie do Urzędu Miejskiego. Jak informują urzędnicy, samorząd nie zajmuje się wydawaniem bonów ciepłowniczych, ponieważ dopłata ta przeznaczona jest wyłącznie dla gospodarstw domowych korzystających z ciepła systemowego.

Jak podkreślono w komunikacie, na terenie Gminy Wołów nie funkcjonuje żadna sieć ciepłownicza, co oznacza, że żadne gospodarstwo domowe nie może kwalifikować się do dopłat w ramach tego programu. Ciepło systemowe, zgodnie z definicją, to sposób dostarczania ogrzewania do budynków poprzez miejską sieć ciepłowniczą, która transportuje gorącą wodę lub parę z ciepłowni lub elektrociepłowni.

Samorząd wystosował komunikat, aby rozwiać wątpliwości mieszkańców i uniknąć dalszych nieporozumień związanych z dostępnością świadczenia. Gmina apeluje o zapoznawanie się z oficjalnymi komunikatami i przypomina, że wszelkie informacje dotyczące świadczeń ogólnokrajowych należy weryfikować w źródłach rządowych.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości